Triandrus hybridy

SKUPINA V – „TRIANDRUS HYBRIDY“: zahrnuje odrůdy, jejichž stvol nese 1 – 6 nících (tj. převislých, volně visících) květů. Okvětní lístky jsou více nebo méně zpět ohnuté a stočené. Pakorunka je kalichovitá. Podlé délky pakorunky je tato skupina rozdělena na 2 podskupiny:

PODSKUPINA Va): zahrnuje odrůdy, jejichž pakorunka je delší než dvě třetiny délky okvětních lístků:

´Horn of Plenty´ (v. Tubergen, 1947) má krémově bílé květy na stvolu. Průměr květu je 8 cm. pakorunka je hladká, jen mírně rozevřená, okvětní lístky jsou nazpět ohnuté, protáhlé, oválné a zašpičatělé. Je výborná pro pozdní rychlení v hrnkách.
´Thalia´ (bar. tab. XII/6) patří také do této skupiny.
´Tresamble´ (P. D. Williams, 1930) je vysoká 40 cm a má na stvolu 3 květy. Květy jsou poměrně velké, až 8 cm v průměru. Okvětní lístky jsou čistě bílé, oválné, s malou špičkou. Pakorunka je slonově bílá se zeleným očkem. Je to výborná odrůda pro řez a pozdní rychlení.

PODSKUPINA Vb): zahrnuje odrůdy, jejichž pakorunka je kratší než dvě třetiny délky okvětních lístků:

´Silver Chimes´ (E. Martin, 1916) je výborná odrůda, která získala nejvyšší cenu. Je to N, triandrus X N. tazetta hybrid. Má 6 květů i více na stvolu. Okvětní lístky jsou bílé, pakorunka žlutá. Kvete pozdě. V zimním období musí být rostlina dobře chráněna, jinak vymrzne. Je to výborná odrůda pro nejpozdější rychlení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>