DSC_0586

Poeticus narcisy

SKUPINA IX – „POETICUS NARCISY“: zahrnuje odrůdy, které mají na stvolu jen jeden plochý květ s krátkou plochou pakorunkou a bílými, oválnými okvětními lístky:

´Actaea´ (G. Lubbe & Son, 1927) je statná odrůda, vysoká 6é cm, která byla vyznamenáná nejvyšší cenou. Velký kbět má 9 cm v průměru. Okvětní lístky jsou oválné, s malou špičkou a překrývají se. Okvětí je čistě bílé. Pakorunka je plochá, na okraji svítivě červená (orientální červeň 819), uprostřed empírově žlutá (603). Je to výborná odrůda pro řez a pro rychlení od 15. ledna.
´Queen of Narcissi´(G. Lubbe & Son, 1939) (bar. tab. XII/2) má menší kvty v průměru 7 cm. Okvětí je čistě bílé, pakorunka jemně zoubkovaná, s červeným okrajem a žlutým středem. Okvětní lístky jsou téměř kulaté, se špičkou. Patří spíše do této skupiny, ačkoliv je zařazena do skupiny krátkokorunných narcisů.
´Red Rim´ (G. H. Engleheart, 1923) je odrůda dvakrát vyznamenaná ua výborné vlastnosti pro řez a výsadbu. okvětní lístky jsou čistě bílé, pakorunka žlutá s červeným okrajem. Podobná odrůdě ´Queen od Narcisi´.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>