DSC_0562

Použití

Narcisy jsou především důležitou rostlinou k řezu. Díky možnosti rychlení poskytují své květy od ledna až do doby normálního kvetení venku. U spotřebitelů jsou řezané narcisy velmi oblíbené a žádané; hodí se do třech druhů vazeb i květinových úprav.

Rychlení narcisů je snadné a poskytuje jak vhodný materiál k řezu, tak i oblíbené hrnkové květiny. Pro rychlení v hrnkách se používají hlavně nízké rané druhy a odrůdy – viz str. 361.

Narcisy je možno využít také sadovnicky ve volných nepravidelných skupinách ve spojení s ostatními cibulovými květinami nebo trvalkami. V jarním období krásně doplňují výsadby trvalek. Často se sázejí také v parcích nebo v zahradách ve volném trávníku, a to nepravidelně skupinovitě rozseté.

Narcisy mají při sadovnickém použití proti tulipánům tu velkou výhodu, že je není třeba každoročně vyjímat ze země, nýbrž že mohou zůstat i mnoho let bez přesazení na jednom místě, aniž tím utrpí jejich kvetení. Tím vhodnější je jejich použití s trvalkami.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>