Přestože se již dříve používaly k rychlení snědky Ornithogalum lacteum a Ornithogalum arabicum, dostává se dnes do popředí zájmu především Ornithogalum thyrsoides. Je to toiž jedna z mála květin, jejíž květy jsou velmi trvanlivé, ve váze vydrží až 3 týdny a dají se během léta velmi dobře zpracovat. Protože v posledních letech byla pěstování této rostliny věnována velká péče, jsou dnes znýmy metody preparace cibulí k urychlení doby květu.
Ornithogalum thyrsoides se pro květnové kvetení vysazuje do skleníků v září a v říjnu. Na 1m2 plochy umístíme podle velikosti cibulí tento počet kusů:
Při 8-10 cm obvodu cibule - 60 kusů
Při 6- 8 cm obvodu cibule - 65 kusů
Při 5- 6 cm obvodu cibule - 75 kusů
Při 4- 5 cm obvodu cibule - 90 kusů
Cibule vysazueme ihned, jakmile jsme obdrželi zásilku. Jen tehdy, nemůžeme-li z objektivních příčin vysazovat ihned, ukládáme došlé cibule na kratší dobu v suché, vzdušné a teplé místnosti. Při výsadbě se udržuje ve skleníku teplota 12°C a potom v dalších čtyřech týdnech maximálně 15°C. V zemi má být dostatek vláhy a také přiměřené množství organických hnojiv. Rostliny je třeba přihnojovat zejména kyselinou fosforečnou a draslem v několika menších dávkách. Jakmile se objeví listy, raguluje se teplota podle intenzity světla. V prosinci a v lednu, když je málo slunečního svitu, musí být skleník chladnější než za slunného počasí. Za slunečných dnů se musí hodně větrat, neboť teplota nesmí přestoupit 24°C, jinak by se zdrželo vykvétání květin.
Vysazujeme-li cibulky v prosinci a v lednu, vykvétají v červnu.
Počátkem března můžeme rostliny vysázet i do studeného pařeniště. Teplota půdy nesmí však být nižší než 12°C, neboť jinak cibule nezakoření a zastavují další vývoj. Jakmile se počasí ustálí, mohou se sejmout okna. Půda má být dostatečně vlhká, neboť zvláště silné cibule potřebují hodně vody. Ošetřování je stejné jako u skleníkové kultury. Rostliny kvetou koncem července.
V dubnu a v květnu se vysazují cibule do volné půdy. Při dubnové výsadbě kvete ornithogalum thyrsoides v srpnu, při květnové až v září až v říjnu. Čím později cibulky sázíme, tím větší je odpad cibulek vlivem dlouhého skladování. Cibulky, pokud se ihned nevysazují, musí se uložit v suchu, teple a dobře větraném místě. Pro venkovní kulturu jsou vhodné všechny velikosti. Velké cibule kvetou dříve, malé o něco později.
Přírodní barva květů snědků je bílá, poměrně snadno se však dají barvit. V zahraničí se používají barvy „Floracolor“ ve třech základních barvách, ato žluté, modré a karmínově červené. Ostatní barvy nebo barevné odstíny se mohou získat smícháním barev. K obarvení 250 květů se použije 30 g suché barvy, která se rozpouští ve 3 l vody, 21°C teplé. Než se květy do tohoto roztoku postaví, musí se roztok nechat pochopitelně vychladnout. Květy však předtím nesmějí stát ve vodě, neboť by již žádné barvivo nepřijaly.
K rychlení se hodí také Ornithogalum lacteum a Ornithogalum arabicum. Oba tyto druhy sázíme od srpna do listopadu do hrnků nebo ozdobných misek. Ošetříme je a založíme v pařeništi stejně jako jiné cibulové květiny. Od ledna se rychlí při teplotě do 15°C. snadno vykvetou také v misce s vlhkým pískem, rašelinou nebo i ve sklenici s vodou jako hyacinty. Odkvetlé cibule se k dalšímu pěstování nehodí.