Tazetta hybridy neboli Poetaz narcisy

SKUPINA VIII – „TAZETTA HYBRIDY“ NEBOLI „POETAZ NARCISY“: zahrnuje odrůdy, které mají na zploštělém stvolu okolík 4 – 20 květů průměru 3 – 6 cm. Jsou to variety N. tazetta L. nebo jeho kříženci s velkokvětými zahradními narcisy, nejčastěji ze skupiny :Poeticus narcisy“:

´Cheerfulness´ je plnokvětá tazetta – viz skupina IV str. 67.
´Geranium´ (J. B. v. d. Schoot, 1930) je velmi dobrá odrůda, která získala největší vyznamenání. Má na stvolu 3 – 5 květů. Okvětní lístky jsou krémově bílé, podélně zvlněné, vykrojené, se špičkou. Pakorunka je šafránovitě žlutá (7), mírně zvlněná. Je to výborná odrůda pro pozdní rychlení.
´Laurens Koster´ (A. Vis, 1923) (bar. tab. XII/5) je odrůda vysoká 40 cm, která má 5 – 6 květů na stvolu. Květy jsou zvlněné, menší a mají 4 cm v průměru. Okvětní lístky jsou srdcovité, s ostrou špičkou vě výkrojku, krémov bílé barvy. Pakorunka je drobně zvlněná, citrónově žlutá (4).
´L´Innocence´ (C. P. Alkemade, 1930) je odrůda vysoká 30 cm, která má 4 – 6 květů na stvolu. Okvětní lístky jsou užší, zašpičatělé, čistě bílé. Pakorunka je plochá, zvlněná, tmavě žlutá (indická žluť 6). Je to nejlepší odrůda této skupiny pro pozdní rychlení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>