Skupina „Neo-tulipae“

O původu těchto tulipánů bylo pojednáno u skupiny „Gesnerianae“.

Tulipa acuminata (bar. tab. VIII/6) je vysoký 60 cm. IV. doba kvetení. Květ je pavoukovitý, úplně rozevřený, s vykloněnými, úzkými, dlouhými okvětními lístky. Jsou velké 12,5 X 1,5 cm, úzce kopinaté, okraje mají zvlněné až svinuté. Vnější barva lístků v horní polovině je tmavě červená (824/1), v dolní polovině žlutá (2/2), vnitřek je stejný, terč žlutý (3), nitky a prašníky žluté.

Tulipa didieri JORDAN je vysoký 30 cm. IV. doba kvetení. Květ je dlouhý 6 cm, má 7,5 cm v průměru, je šarlatové barvy, ve středu matnější (722/2), na okraji svítivější (721). Terč je černý se širokým žlutým lemem. Nitky jsou tmavě modré, prašníky černé, pyl je žlutý.

Tulipa marjoletii PERRIER et SONGEON je vysoký 57 cm. IV. doba kvetení. Květ je protáhlý, dlouhý 6 cm, má 4,5 cm v průměru. Okvětní lístky jsou velké 7,6 X 4,4 cm, protáhlé, vnitřní vykrojené, vnější zašpičatělé. Vnější barva na hřbetě okvětních lístků je krémová, tmavší okraj je karmínově červený (824/2). Vnitřek květu uprostřed je krémový, na okraji karmínově růžový (024/1), terč je krémový, u středu lístku šedomodrý. Nitky jsou namodralé, prašníky světle žluté.

Tulipa spathulata BERTOLONI (syn. Gesneriana spathulata BERTOLONI) je vysoký 70 cm. IV. doba kvetení. Květ se rozevírá liliovitě, je dlouhá 8,5 cm, má průměr 5,5 cm. Okvětní lístky jsou velké 9?á X 4,8 centimetrů, oboje vykrojené. Vnější barva okvětních lístků je červená (824), okraj světlejší, vnitřek oranžovější (822/1). Terč je tmavě modrý, nitky jsou tmavě modré, prašníky černé.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>