Pěstování

Hyacinty se vysazují na záhony široké 120 cm, do napříč vedených řádků vzdálených 20 cm od sebe. Vzdálenost v řádcích se řídí velikostí vysazovaných cibulí. Nejmenší cibule se sázejí do vzdálenosti 3 – 5 cm, větší na 6 – 10 cm a velké na 10 – 13 cm, podle vzrůstnosti odrůdy. Hloubka sázení je v těžších půdách 13 – 15 cm, v lehčích 15 – 18 cm, podle velikosti cibule.

Základní hnojení při použití čerstvého hnoje se aplikuje rok před výsadbou, a to 10q/1 ar, při použití dobře zetlelého hnoje se aplikuje před výsadbou, a to 5q/1 ar. Hnůj se vpraví hned do půdy. Před výsadbou se rovněž zapraví do půdy průmyslová hnojiva, tj. 10 kg/1 ar Thomasovy moučky a 12 kg/1 ar Reformkami, popřípadě jiné draselné hnojivo obsahující chlór jen v nepatrném množství. Po výsadbě před zamrznutím půdy se záhon ještě přihnojí ledkem vápenatoamonným, a to v dávce 3 – 4 kg na 1 ar: na jaře se ihned po rozmrznutí půdy hnojí dalšími 2 kg ledku. Sklizeň cibulí začíná, když listy žloutnout a zasychají.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>