Ošetření cibulí a teplotní příprava cibulí

Sklizené cibule se ukládají na lístky s pletivem na dně v tenkých vrstvách; cibule určené pro další pěstování se skladují od sklizně až k nové výsadbě při 30°C.

Pro nejranější rychlení se sklízejí cibule 3 týdny před normální sklizní a skladují se prvních 10 dnů při 23°C, dalších 14 dnů při 30°C, pak tři týdny při 25°C a po této periodě se teplota sníží na dobu 23 dnů na 20°C; pak se až do výsadby, popřípadě expedice udržuje teplota při 17°C. termín výsadby pro nejranější kvetení je 1. říjen.

Pro rané rychlení se skladují normálně sklizené cibule od sklizně do 15. září při 25,5°C a dále pak až do výsadby při 17°C. termín výsadby je mezi 1. říjnem a 1. listopadem.

Pro pozdější rychlení se skladují cibule do 1. října při 25,5°C, pak až do výsadby při 17°C. termín výsadby je 1. listopad.

Pro nejpozdější rychlení se skladují cibule do 1. listopadu při 25,5°Cm pak až do výsadby při 17°C. termín výsadby je 1. prosinec.

Pro rychlení se používají jen velké cibule, měřící nejméně 17 cm v obvodu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>